top of page

Horse Camp - Konie w teorii i praktyce


Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z końmi i o koniach. Horse Camp to potężna pigułka wiedzy dla tych, którzy marzą o pracy jako behawiorysta/psychoterapeuta koni oraz dla opiekunów i codziennych towarzyszy koni, którzy pragną aby ich relacja z tymi wspaniałymi zwierzętami była zdrowa, głęboka oraz oparta na rzetelnej wiedzy.


Podczas trwającego pięć dni, wypakowanego nauką, spotkaniami oraz samodzielnymi doświadczeniami z końmi Campu:

  • Wyposażymy Cię w wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu świadomej i etycznej pracy z końmi.

  • Nauczymy Cię, jak i dlaczego konie postrzegają świat, jak możemy pomagać Im radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz jakimi metodami możemy uczyć Je nowych rzeczy, dokładnie omawiając plusy i minusy każdego podejścia.

  • Będziemy pracować nad sobą i naszymi przekonaniami, które bezpośrednio przekładają się na nasze funkcjonowanie z końmi.

  • Przyjrzymy się schematom i ograniczeniom, jakie na siebie nakładamy i zastanowimy, jak mogą wpływać na naszą pracę ze zwierzętami.

  • Przybliżymy tematykę ogromnego wpływu jaki na codzienne funkcjonowanie koni mają warunki w jakich żyją, a także Ich fizyczne i psychiczne samopoczucie.

  • Pokażemy Ci, jakimi technikami możemy konie wspierać i samemu weryfikować aspekty Ich życia, dobrostanu oraz komfortu.

  • Nauczymy Cię, jak uważnie patrzeć i słuchać.

  • Doświadczysz tego wszystkiego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, pełnej szczęśliwych zwierząt, które mogą pokazać nam najwięcej, także o nas samych.


Wierzymy w moc wartościowego czasu spędzanego Razem, dlatego podczas Campu będziemy spotykać się także przy pysznym jedzeniu, wybierać na spacery leśnymi ścieżkami, pogrążać w rozmowach o wszystkim, o czym tylko poczujesz potrzebę i oczywiście być z końmi. Bez ograniczeń :)


Na zakończenie naszej przygody z Końmi, otwieramy przed Tobą także możliwość wykonania sesji fotograficznej wśród koni z naszą fotografką. Sesja fotograficzna podlega dodatkowej opłacie.Zapraszamy osoby od 15 roku życia.


Konie od zawsze były w naszym życiu. Długie lata pracowaliśmy z Nimi, wierząc, że mamy wiedzę, potrafimy Je uczyć, z Nimi współpracować. Dziś wiemy, że mogliśmy zacząć lepiej, z bezpieczniejszego miejsca, miejsca w zgodzie z końmi. I tego pragniemy Cię nauczyć.


O prowadzących:

Ewelina Haraf - ukończyła behawiorystykę zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz zootechnikę ze specjalnością hodowla i użytkowanie koni na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Z zawodu jest również techniczką weterynarii, instruktorką jazdy konnej i hipoterapii, dogoterapeutką i przewodniczką psa pracującego oraz leśną przewodniczką. Jest certyfikowaną komunikatorką i terapeutką energetyczną zwierząt oraz terapeutką reiki. Aktualnie także studentką psychologii.

Od dzieciństwa zakochana w zwierzętach i Nimi zafascynowana. 20 lat temu rozpoczęła swoją przygodę z końmi, która kompletnie odmieniła Jej życie.

Od blisko 15 lat nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych warsztatach i seminariach z polskimi i światowej klasy specjalistami (m.in. dr Jenifer Zeligs, Manolo Mendezem, Elsą Sinclair, Rachaël Draaismą, Michele Minunno, Katariną Lundgren, Alexą Caprą, Turid Rugaas, Moniką Damec, Pauliną Ferdek, Natalią Jasicką-Krugiołką).

W swoich kontaktach i działaniach z końmi przeszła naprawdę długą drogę (od 13 lat towarzyszy Jej w tym ukochany koń, Topaz). W swojej pracy czerpie z bogatej edukacji, doświadczenia i pewności, że idzie drogą, którą zawsze prowadziło Ją serce. Uwielbia obserwować zwierzęta, a także być z Nimi w poczuciu obustronnej dobrowolności. Uważa Ich za swoich wielkich Nauczycieli i Przyjaciół. Od lat zafascynowana jest zwierzęcą psychiką i wpływem, jaki kontakt z Naturą lub jego niedostatek może mieć na nasze życie.

Z największą przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i uczy innych o tym, jak wspaniałymi Istotami są zwierzęta.


Piotr Haraf - z wykształcenia technik weterynarii, terapeuta czaszkowo-krzyżowy, leśny przewodnik i edukator przyrodniczy.

Piotr to człowiek o niebywałym czuciu. Na co dzień zajmuje się kopytami, co jest Jego wielką pasją (nieustannie poszerza swoją wiedzę w tym zakresie). Uważa, że na konie zawsze należy patrzeć całościowo, bo przecież wszystko w ciele i psychice jest ze sobą powiązane. Zajmuje się także terapią czaszkowo-krzyżową, która pozwala Mu wspierać zwierzęta i ludzi w powracaniu do homeostazy.

Na co dzień doświadcza i obserwuje, jak bardzo nasze emocje wpływają na zwierzęta i ile spraw udaje się łatwo rozwiązać, jeśli tylko nauczymy się radzić sobie ze swoimi reakcjami.


Bilety na Horse Camp znajdziesz TUTAJ.

48 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page