top of page

Horse Camp - Konie w teorii i praktyce


Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z końmi i o koniach. Horse Camp to potężna pigułka wiedzy dla tych, którzy marzą o pracy jako behawiorysta/psychoterapeuta koni oraz dla opiekunów i codziennych towarzyszy koni, którzy pragną aby ich relacja z tymi wspaniałymi zwierzętami była zdrowa, głęboka oraz oparta na rzetelnej wiedzy.


Podczas trwającego pięć dni, wypakowanego nauką, spotkaniami oraz samodzielnymi doświadczeniami z końmi Campu:

  • Wyposażymy Cię w wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu świadomej i etycznej pracy z końmi.

  • Nauczymy Cię, jak i dlaczego konie postrzegają świat, jak możemy pomagać Im radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz jakimi metodami możemy uczyć Je nowych rzeczy, dokładnie omawiając plusy i minusy każdego podejścia.

  • Będziemy pracować nad sobą i naszymi przekonaniami, które bezpośrednio przekładają się na nasze funkcjonowanie z końmi.

  • Przyjrzymy się schematom i ograniczeniom, jakie na siebie nakładamy i zastanowimy, jak mogą wpływać na naszą pracę ze zwierzętami.

  • Przybliżymy tematykę ogromnego wpływu jaki na codzienne funkcjonowanie koni mają warunki w jakich żyją, a także Ich fizyczne i psychiczne samopoczucie.

  • Pokażemy Ci, jakimi technikami możemy konie wspierać i samemu weryfikować aspekty Ich życia, dobrostanu oraz komfortu.

  • Nauczymy Cię, jak uważnie patrzeć i słuchać.

  • Doświadczysz tego wszystkiego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, pełnej szczęśliwych zwierząt, które mogą pokazać nam najwięcej, także o nas samych.


Wierzymy w moc wartościowego czasu spędzanego Razem, dlatego podczas Campu będziemy spotykać się także przy pysznym jedzeniu, wybierać na spacery leśnymi ścieżkami, pogrążać w rozmowach o wszystkim, o czym tylko poczujesz potrzebę i oczywiście być z końmi. Bez ograniczeń :)


Na zakończenie naszej przygody z Końmi, otwieramy przed Tobą także możliwość wykonania sesji fotograficznej wśród koni z naszą fotografką. Sesja fotograficzna podlega dodatkowej opłacie.Zapraszamy osoby od 15 roku życia.


Konie od zawsze były w naszym życiu. Długie lata pracowaliśmy z Nimi, wierząc, że mamy wiedzę, potrafimy Je uczyć, z Nimi współpracować. Dziś wiemy, że mogliśmy zacząć lepiej, z bezpieczniejszego miejsca, miejsca w zgodzie z końmi. I tego pragniemy Cię nauczyć.


O prowadzących:

Ewelina Haraf - ukończyła behawiorystykę zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz zootechnikę ze specjalnością hodowla i użytkowanie koni na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Z zawodu jest również techniczką weterynarii, instruktorką jazdy konnej i hipoterapii, dogoterapeutką i przewodniczką psa pracującego oraz leśną przewodniczką. Jest certyfikowaną komunikatorką i terapeutką energetyczną zwierząt oraz terapeutką reiki. Aktualnie także studentką psychologii.

Od dzieciństwa zakochana w zwierzętach i Nimi zafascynowana. 20 lat temu rozpoczęła swoją przygodę z końmi, która kompletnie odmieniła Jej życie.

Od blisko 15 lat nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych warsztatach i seminariach z polskimi i światowej klasy specjalistami (m.in. dr Jenifer Zeligs, Manolo Mendezem, Elsą Sinclair, Rachaël Draaismą, Michele Minunno, Katariną Lundgren, Alexą Caprą, Turid Rugaas, Moniką Damec, Pauliną Ferdek, Natalią Jasicką-Krugiołką).

W swoich kontaktach i działaniach z końmi przeszła naprawdę długą drogę (od 13 lat towarzyszy Jej w tym ukochany koń, Topaz). W swojej pracy czerpie z bogatej edukacji, doświadczenia i pewności, że idzie drogą, którą zawsze prowadziło Ją serce. Uwielbia obserwować zwierzęta, a także być z Nimi w poczuciu obustronnej dobrowolności. Uważa Ich za swoich wielkich Nauczycieli i Przyjaciół. Od lat zafascynowana jest zwierzęcą psychiką i wpływem, jaki kontakt z Naturą lub jego niedostatek może mieć na nasze życie.

Z największą przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i uczy innych o tym, jak wspaniałymi Istotami są zwierzęta.


Piotr Haraf - z wykształcenia technik weterynarii, terapeuta czaszkowo-krzyżowy, leśny przewodnik i edukator przyrodniczy.

Piotr to człowiek o niebywałym czuciu. Na co dzień zajmuje się kopytami, co jest Jego wielką pasją (nieustannie poszerza swoją wiedzę w tym zakresie). Uważa, że na konie zawsze należy patrzeć całościowo, bo przecież wszystko w ciele i psychice jest ze sobą powiązane. Zajmuje się także terapią czaszkowo-krzyżową, która pozwala Mu wspierać zwierzęta i ludzi w powracaniu do homeostazy.

Na co dzień doświadcza i obserwuje, jak bardzo nasze emocje wpływają na zwierzęta i ile spraw udaje się łatwo rozwiązać, jeśli tylko nauczymy się radzić sobie ze swoimi reakcjami.


Bilety na Horse Camp znajdziesz TUTAJ.

68 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page