top of page

Pierwszy kurs zawodowy! Instruktor jazdy konnejW 2023 r. coraz wyraźniej klarowała się nasza wizja Fundacji "Iskierka". Zew serca prowadził coraz mocniej w stronę edukacji. Czuliśmy ogromną potrzebę na dzielenie się zbieraną przez nas wiedzą i doświadczeniami, zapraszanie specjalistów, którzy będą dla nas wszystkich ogromnym wsparciem w rozwoju. Końcem roku zyskaliśmy status instytucji szkoleniowej i rozpoczęliśmy przygotowania do pierwszego kursu zawodowego, instruktora jazdy konnej.


Lata doświadczeń wśród koni, nieustanne poszerzanie naszej wiedzy, uważna obserwacja i słuchanie głosów dochodzących z końskiego środowiska: potrzeb koni, jeźdźców, instruktorów, doprowadziły nas do miejsca, w którym poczuliśmy, że jesteśmy gotowi aby wyjść owym potrzebom naprzeciw.


Stworzyliśmy nasz pierwszy kurs zawodowy dla osób pragnących pracować z końmi w sposób etyczny i oparty na rzetelnej wiedzy - Świadomy instruktor jazdy konnej.

Czujemy ogromną potrzebę na pojawienie się w świecie koniarzy nauczycieli, którzy pielęgnować będą w swoich uczniach szacunek i miłość do koni, którzy będą przygotowani do pracy technicznie i merytorycznie, w oparciu o najnowszą wiedzę o tych cudownych istotach.


Pragniemy aby dobra wiedza, świadomość i dbałość o dobrostan koni oraz solidne podstawy techniczne były bardziej dostępne, aby towarzyszyły nowym jeźdźcom od samego początku ich przygody z końmi, aby pomogły jeźdźcom doświadczonym w powrocie do punktu łagodności, otwartości i szacunku wobec koni, których jesteśmy miłośnikami.


Świadomy instruktor jazdy konnej to kurs zawodowy dla osób kochających konie, pragnących z Nimi pracować, pragnących uczyć i inspirować do lepszego rozumienia i pracy z końmi. Przygotujemy nowych instruktorów do pracy z końmi, dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, zajęć indywidualnych oraz grupowych; nauczymy, jak oceniać i poprawiać sytuację bytową koni a także, jak umiejętnie stawiać granice i prowadzić konstruktywny dialog w trosce o dobrostan i szacunek wobec koni.


Mamy ogromną nadzieję i dołożymy wszelkich starań, aby kurs ten stał się kolejną iskierką dobrej zmiany w świecie koni.

* * *

Do 15 maja kurs dostępny jest w rabatowej cenie.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ.


11 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page