Kynoedukator

Kurs zawodowy dla osób chcących prowadzić zajęcia edukacyjne dotyczące psów oraz zajęcia edukacyjne, rozwojowe lub terapeutyczne w asyście psa.

kynoedukator.png

Kynoedukator

Kynoedukacja to szeroko rozumiana nauka o psach: ich naturze, potrzebach, zachowaniach oraz relacjach, jakie my, ludzie, nawiązujemy z Nimi. To także, a może przede wszystkim, dbanie o bezpieczeństwo, lepsze zrozumienie i wzajemny szacunek na linii pies-człowiek, których tak często brakuje w codziennych kontaktach z psami, a co skutkuje rozlicznymi problemami, m.in. występowaniem problematycznych zachowań u psa, jak np. zachowania agresywne, czy wynikającymi z niewiedzy zaniedbaniami w opiece nad zwierzęciem.

Kynoedukator dba o kreowanie odpowiednich nawyków, naukę poprawnego traktowania, otaczania optymalną opieką i właściwego rozumienia psa oraz edukowanie w zakresie zapobiegania występowaniu zachowaniom niebezpiecznym, dzięki czemu nasze kontakty z tymi wspaniałymi zwierzętami stają się bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla obu stron.

Nasz kurs zawodowy wyposaży Cię w wiedzę oraz umiejętności niezbędne do etycznego i bezpiecznego prowadzenia zajęć kynoedukacyjnych, pozwoli na poszerzenie Twojej oferty o kierowane do różnych grup docelowych zajęcia edukacyjne o psach oraz zajęcia edukacyjne, rozwojowe oraz terapeutyczne w asyście odpowiednio przygotowanego psa.

Bloki tematyczne

Kurs podstawowy - przygotowanie kynoedukatora

• Co to jest kynoedukacja.

• Historia kynoedukacji.

• Psychologia rozwoju człowieka.

• Zajęcia w różnych grupach wiekowych.

• Procesy grupowe.

• Formy i cele zajęć.

• Komunikacja.

• Teorie uczenia się.

• Podstawy mowy ciała psa.

• Dobrostan psa.

• Wprowadzenie w typy ras i etapy rozwoju psa.

• Emocje w relacji pies-człowiek.

• Profilaktyka pogryzień.

• Komunikacja psów.

• Emocje psów.

• Kynoedukacja jako wsparcie procesów terapeutycznych (jako element ekoterapii).

• Jaki pies do kynoedukacji.

Kurs rozszerzony  - z przygotowaniem psa* do zajęć

• Zakres kursu podstawowego.

• Luźna smycz.

• Wprowadzenie do pracy z klikerem.

• Pies w miejscach publicznych.

• Przygotowanie siebie i psa do zajęć.

• Komunikacja.

• Mocne i słabe strony mojego psa.

• Ubogacenie sensoryczne.

• Dobór formy zajęć do indywidualnych możliwości psa.

• Tworzenie bezpiecznego dla psa środowiska pracy.

• Sposoby wspierania psa i podnoszenia jego poczucia komfortu podczas zajęć.

*Wymagana indywidualna ocena predyspozycji i możliwości psa.

Chłopiec z Mops Puppy

Dla kogo kurs Kynoedukatora?

• Dla osób pragnących prowadzić zajęcia edukacyjne.

• Dla osób chcących szerzyć etyczną wiedzę o psach.

• Dla osób pragnących inspirować dzieci, młodzież i dorosłych do lepszego rozumienia i szanowania psów.

• Dla osób, które lubią pracować z ludźmi i ze swoim psem.

• Dla osób pracujących z psami, które pragną rozszerzyć zakres swojej oferty zajęciowej i edukacyjnej.

• Dla dogoterapeutów, pragnących poszerzyć swoje kompetencje, zgłębić wiedzę o procesach prowadzenia i trzymania grupy.

• Dla psychologów, psychoterapeutów, terapeutów oraz pedagogów chcących w sposób etyczny i nieprzekraczający granic psa włączyć jego asystę w czasie prowadzonych przez siebie zajęć.

Czas trwania kursu

60 godzin dydaktycznych - kurs podstawowy, przygotowanie kynoedukatora

90 godzin dydaktycznych - kurs rozszerzony, przygotowanie kynoedukatora oraz psa do zajęć

START EDYCJI I - WRZESIEŃ 2024

koszt kursu

Kurs podstawowy, przygotowanie kynoedukatora - 3900 zł

Kurs rozszerzony, przygotowanie kynoedukatora oraz psa do zajęć - 5800 zł

Możliwość płatności w ratach.

Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Każdy uczestnik, który z wynikiem pozytywnym ukończył kurs, otrzymuje zaświadczenie uczestnictwa zgodne ze wzorem MEN. Istnieje możliwość zwrotu kosztów kursu osobom bezrobotnym oraz poszukującym pracy z Urzędów Pracy, właściwych dla ich miejsca zamieszkania. Szczegółowe warunki do uzyskania w Powiatowych Urzędach Pracy właściwych dla miejsca zamieszkania osoby chcącej skorzystać z dofinansowania.

Warunkiem przyjęcia jest pozytywne rozpatrzenie formularza zgłoszeniowego.

O PROWADZĄCYCH

martynazglobisz-dunaj-5.jpg

EWELINA HARAF

Ukończyła zootechnikę ze specjalnością hodowla i użytkowanie koni (na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie), a także behawiorystykę zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Z zawodu jest również techniczką weterynarii,, dogoterapeutką, trenerką profilaktyki pogryzień, przewodniczką psa pracującego oraz leśną przewodniczką. Posiada certyfikację komunikatorki i terapeutki energetycznej zwierząt oraz terapeutki reiki. Aktualnie także studentka psychologii.

ola_zawadzka_glinka.jpeg

ALEKSANDRA ZAWADZKA-GLINKA

Behawiorystka zwierząt towarzyszących, instruktorka szkolenia psów Alteri, autorka książki „Zamieszka(ł) ze mną kot”. Prowadzi zajęcia praktyczne z psami i kotami, edukując początkujących opiekunów zwierząt w zakresie ich zachowań. Organizatorka licznych wykładów i warsztatów z zakresu komunikacji międzygatunkowej. Gościni licznych audycji radiowych i festiwali o tematyce pro-zwierzęcej. Członkini Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE. Pasjonatka komunikacji psów.

kaliija-1-2.jpg

MARTYNA ZGŁOBISZ

Behawiorystka i trenerka psów, certyfikowana opiekunka zwierząt domowych, instruktorka prewencji pogryzień. Orędowniczka przywracania psom poczucia decyzyjności, sprawczości oraz pracy z nimi bazowanej na dobrej relacji i czytelnej komunikacji. Propagatorka dbania o poczucie bezpieczeństwa i szeroko rozumiany dobrostan naszych psów.