
Projekt "Leśna Edukacja"
"Leśna Edukacja"
Projekt „Edukacja leśna” jest realizowany przez Fundację „Iskierka” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.13 Lokalne inicjatywy edukacyjne, typ projektu A. Lokalne inicjatywy edukacyjne w obszarze kształcenia dzieci i młodzieży.
Zapraszamy do udziału!
Zapraszamy do udziału w projekcie dzieci w wieku szkoły podstawowej, które mieszkają w miejscowościach < 20 tys. mieszkańców w powiecie tarnowskim (gmina Tuchów/Ciężkowice/Gromnik) i Tarnowie.
Cel projektu
Celem projektu jest lepsze poznanie siebie, swoich emocji, predyspozycji, wzmacnianie pewności siebie połączone z edukacją w terenie i budowaniem poczucia związku człowieka ze środowiskiem przyrodniczym.

Dlaczego działamy outdoorowo?
Wieloletnia praktyka w prowadzeniu warsztatów pokazuje, że trwałość zmian wzrasta, gdy są one prowadzone w otoczeniu przyrody. Czas spędzony na zewnątrz budynku jest całkowicie odmienny od czasu spędzanego wewnątrz. Czynności, które nie są akceptowane przez dorosłych wewnątrz pomieszczeń, zazwyczaj są tolerowane na zewnątrz. Dzieci mają większą wolność i swobodę w nawiązywaniu kontaktów i samodzielnym podejmowaniu decyzji. Beneficjenci projektu o wzmocnionych kompetencjach osobistych i społecznych mają potencjał do dalszego oddziaływania na inne osoby w trakcie projektu i po jego zakończeniu.
Zaplanowane działania:
Cykl 3-ech 5 godzinnych spotkań dla 7 grup zorganizowanych (uczniowie całych klas lub grupy dzieci, które uczęszczają na zajęcia do Gminnych Domów Kultury, bibliotek, organizacji pozarządowych itp.).
Co zyskają uczestnicy warsztatów:
-
Wzmocnienie wiary w swoje możliwości – dzieci zbudują pewność siebie, poczucie własnej wartości.
-
Psychoedukacja - wzmocnią wiedzę nt. identyfikowania własnych emocji i zarządzania nimi.
-
Nauka empatii – nauczą się rozumieć uczucia innych oraz dostrzegać ich perspektywę.
-
Odkrywanie swojego potencjału – warsztaty pomogą odkryć indywidualne predyspozycje, talenty, potencjał dziecka i jego kierunki zainteresowań, a także zwrócą uwagę na niepowtarzalność każdego dziecka, na potrzebę szanowania i akceptowania odmienności, a więc różnorodności.
-
Kształtowanie postawy akceptacji – uczestnicy odkryją, że różnorodność jest wartością, a nie powodem do wykluczenia.
-
Lepsze relacje – wzmocnią umiejętności komunikacji bez przemocy, asertywność, empatię, umiejętność budowania relacji.
Termin realizacji projektu: 1.01.2025 r. - 30.06.2026 r.
Wartość projektu: 98 875,00 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 81 481,94 zł
Wysokośc wkładu budżetu państwa: 4 793,06 zł
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Pytania?
Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu.
Tel. 509 254 933
E-mail: kontakt@fundacjaiskierka.org

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #warsztaty #szkołapodstawowa #uczniowie #mlodziez #dobrostan #edukacjaoutdoorowa #edukacjalesna #przyroda
