top of page

pon., 10 lip

|

Siedziba Fundacji "Iskierka"

Horse Camp - Konie w teorii i praktyce

Pięciodniowe, intensywne warsztaty z budowania relacji, porozumienia i zrozumienia oraz świadomej i etycznej pracy z końmi.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Horse Camp - Konie w teorii i praktyce
Horse Camp - Konie w teorii i praktyce

Czas i lokalizacja

10 lip 2023, 10:00 – 15 lip 2023, 15:00

Siedziba Fundacji "Iskierka", Lubaszowa 58, 33-172 Polska

O wydarzeniu

Konie od zawsze były w naszym życiu. Długie lata pracowaliśmy z Nimi, wierząc, że mamy wiedzę, potrafimy Je uczyć, z Nimi współpracować. Dziś wiemy, że mogliśmy zacząć lepiej, z bezpieczniejszego miejsca, miejsca w zgodzie z końmi. I tego pragniemy Cię nauczyć.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z końmi i o koniach. Horse Camp to potężna pigułka wiedzy dla tych, którzy marzą o pracy jako behawiorysta/psychoterapeuta koni oraz dla opiekunów i codziennych towarzyszy koni, którzy pragną aby ich relacja z tymi wspaniałymi zwierzętami była zdrowa, głęboka oraz oparta na rzetelnej wiedzy.

Podczas trwającego pięć dni, wypakowanego nauką, spotkaniami oraz samodzielnymi doświadczeniami z końmi Campu:

 • Wyposażymy Cię w wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu świadomej i etycznej pracy z końmi.
 • Nauczymy Cię, jak i dlaczego konie postrzegają świat, jak możemy pomagać Im radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz jakimi metodami możemy uczyć Je nowych rzeczy, dokładnie omawiając plusy i minusy każdego podejścia.
 • Będziemy pracować nad sobą i naszymi przekonaniami, które bezpośrednio przekładają się na nasze funkcjonowanie z końmi.
 • Przyjrzymy się schematom i ograniczeniom, jakie na siebie nakładamy i zastanowimy, jak mogą wpływać na naszą pracę ze zwierzętami.
 • Przybliżymy tematykę ogromnego wpływu jaki na codzienne funkcjonowanie koni mają warunki w jakich żyją, a także Ich fizyczne i psychiczne samopoczucie.
 • Pokażemy Ci, jakimi technikami możemy konie wspierać i samemu weryfikować aspekty Ich życia, dobrostanu oraz komfortu.
 • Nauczymy Cię, jak uważnie patrzeć i słuchać.
 • Doświadczysz tego wszystkiego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, pełnej szczęśliwych zwierząt, które mogą pokazać nam najwięcej, także o nas samych.

Wierzymy w moc wartościowego czasu spędzanego Razem, dlatego podczas Campu będziemy spotykać się także przy pysznym jedzeniu, wybierać na spacery leśnymi ścieżkami, pogrążać w rozmowach o wszystkim, o czym tylko poczujesz potrzebę i oczywiście być z końmi. Bez ograniczeń :)

Gdzie się spotkamy?

W siedzibie Fundacji "Iskierka", bezpiecznej przystani dla wielu zwierząt, w tym stabilnego stada osiemnastu koni, otwartych na współpracę z Ludźmi i chętnie wchodzących z Nimi w interakcje.

Inwestycja:

Przedsprzedaż (do 11/06) - 1600 zł

Bilet normalny (od 12/06 do 09/07) - 2200 zł

Dochód z wydarzenia zasila podopiecznych Fundacji "Iskierka".

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 500 zł.

Każdy uczestnik otrzymuje dyplom potwierdzający udział w wydarzeniu.

W cenie wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne, przerwy kawowe z przekąskami oraz obiady.

Ewentualne noclegi, śniadania i kolacje płatne dodatkowo.

Pomagamy z organizacją noclegu, możemy także udostępnić za symboliczną opłatą przestrzeń na rozbicie namiotu :)

Zapraszamy osoby od 15 roku życia.

Na zakończenie naszej przygody z Końmi, otwieramy przed Tobą także możliwość wykonania sesji fotograficznej wśród koni z naszą fotografką. Sesja fotograficzna podlega dodatkowej opłacie.

O prowadzących:

Ewelina Haraf - ukończyła behawiorystykę zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz zootechnikę ze specjalnością hodowla i użytkowanie koni na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Z zawodu jest również techniczką weterynarii, instruktorką jazdy konnej i hipoterapii, dogoterapeutką i przewodniczką psa pracującego oraz leśną przewodniczką. Jest certyfikowaną komunikatorką i terapeutką energetyczną zwierząt oraz terapeutką reiki. Aktualnie także studentką psychologii.

Od dzieciństwa zakochana w zwierzętach i Nimi zafascynowana. 20 lat temu rozpoczęła swoją przygodę z końmi, która kompletnie odmieniła Jej życie.

Od blisko 15 lat nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych warsztatach i seminariach z polskimi i światowej klasy specjalistami (m.in. dr Jenifer Zeligs, Manolo Mendezem, Elsą Sinclair, Rachaël Draaismą, Michele Minunno, Katariną Lundgren, Alexą Caprą, Turid Rugaas, Moniką Damec, Pauliną Ferdek, Natalią Jasicką-Krugiołką).

W swoich kontaktach i działaniach z końmi przeszła naprawdę długą drogę (od 13 lat towarzyszy Jej w tym ukochany koń, Topaz). W swojej pracy czerpie z bogatej edukacji, doświadczenia i pewności, że idzie drogą, którą zawsze prowadziło Ją serce. Uwielbia obserwować zwierzęta, a także być z Nimi w poczuciu obustronnej dobrowolności. Uważa Ich za swoich wielkich Nauczycieli i Przyjaciół. Od lat zafascynowana jest zwierzęcą psychiką i wpływem, jaki kontakt z Naturą lub jego niedostatek może mieć na nasze życie.

Z największą przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i uczy innych o tym, jak wspaniałymi Istotami są zwierzęta.

Piotr Haraf - z wykształcenia technik weterynarii, terapeuta czaszkowo-krzyżowy, leśny przewodnik i edukator przyrodniczy.

Piotr to człowiek o niebywałym czuciu. Na co dzień zajmuje się kopytami, co jest Jego wielką pasją (nieustannie poszerza swoją wiedzę w tym zakresie). Uważa, że na konie zawsze należy patrzeć całościowo, bo przecież wszystko w ciele i psychice jest ze sobą powiązane. Zajmuje się także terapią czaszkowo-krzyżową, która pozwala Mu wspierać zwierzęta i ludzi w powracaniu do homeostazy.

Na co dzień doświadcza i obserwuje, jak bardzo nasze emocje wpływają na zwierzęta i ile spraw udaje się łatwo rozwiązać, jeśli tylko nauczymy się radzić sobie ze swoimi reakcjami.

Bilety

 • Przedsprzedaż

  1600,00 zł
  Sprzedaż zakończona
 • Bilet normalny

  2200,00 zł
  Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page