top of page

Na pomoc GrenadzieCzęsto o tym wspominamy, więc dobrze już pewnie wiecie, że regularne kontrole stomatologiczne przeprowadzone przez specjalistę z dziedziny są niezbędne, szczególnie w przypadku starszych koni. Bardzo pilnujemy ich regularności u podopiecznych naszej Fundacji, wszak są to zwierzęta, które, niestety, cierpią w milczeniu…


Ostatnia kontrola wykazała u naszej Grenady syndrom EOTRH, ogromnie bolesną chorobę dotykającą końskich siekaczy.

Nieznana jest obecnie ani dokładna przyczyna powstawania EOTRH, ani leczenie inne, jak usunięcie zębów. Mamy to szczęście, że dzięki systematycznym kontrolom udało nam się schorzenie to szybko wyłapać, jeszcze szybciej jednak musimy podjąć działanie. Grenada wymaga zabiegu ekstrakcji siekaczy, na który potrzebujemy zebrać fundusze i mamy wielką nadzieję, że nam w tym pomożecie, że razem uda nam się pomóc Grenadzie.


Kim jest Grenada?

Grenada to 24. letnia, przecudnej urody kucynka walijska. Absolutnie ukochany kucyk naszej Hani. Grenada zamieszkała razem z nami osiem lat temu, a stało się to zupełnie nieplanowanie :) Poszukiwaliśmy w tamtym czasie konia do hipoterapii, do której Grenada nie zdawała się początkowo odpowiednią kandydatką, jednak mimo to, decyzja o Jej przyjęciu do nas zapadła bardzo szybko.


Kucynka bowiem mieszkała sama, a jej jedynym towarzyszem był królik… Zdarzało się Jej uciekać ze swojego miejsca zamieszkania do konia, który mieszkał w pobliżu. Poruszyło nas to ogromnie, wszak konie to zwierzęta stadne, ogromnie potrzebujące bliskości swoich towarzyszy, i zaprosiliśmy Ją do nas.Gdy Grenada poczuła się już pewnie i bezpiecznie (a wejście w stado nie jest proste, szczególnie w przypadku konia, który, choć okrutnie jest spragniony z Nimi kontaktu, tak nie ma w tym doświadczenia ;)), poznaliśmy niezwykle wrażliwą i delikatną istotkę. Uwielbiającą wyprawy do lasu, subtelne głaskanie, bieganie. Pomimo swoich niepozornych rozmiarów, Grenada jest drugą co do szybkości klaczą w stadzie! Wyprzedza ją tylko Daria :)A co najciekawsze, okazało się, że Grenada ma w sobie otwartość do hipoterapii, wybiera jednak pracę z małymi dziećmi :)


Dla niej właśnie uruchamiamy:


A to wszystko na poczet Jej operacji. Na ten moment nie znamy dokładnych kosztów zabiegu, gdyż to oszacowane zostanie na podstawie ilości zębów, które trzeba będzie usunąć. Z uzbieranych datków pragnęlibyśmy także pogłębić diagnostykę ortopedyczną Grenady, obserwujemy bowiem delikatne zmiany w jej sposobie poruszania się.


Z całego serca prosimy Was o wsparcie, by jak najszybciej się z bólem Grenady rozprawić.


Jak możesz pomóc Grenadzie?

  • Jeśli możesz, podaruj jej choć kilka złotych.

Jeśli nie jest to najlepszy moment na darowiznę:

  • Przekaż fant na bazarek.

  • Zaproś znajomych miłośników koni do udziału w charytatywnym webinarze lub

  • Udostępnij jej zbiórkę.


Razem możemy pomóc cudnej Grenadzie.PS. Pamiętaj, że darowiznę możesz odliczyć od dochodu :)
Darowizny dla Niej możesz kierować także bezpośrednio na konto naszej Fundacji. Będziemy wdzięczni z całego serca za każdy najdrobniejszy grosik.


Fundacja "Iskierka"

Nr konta: 51 1140 2004 0000 3602 7931 0651

Blik:  509 254 933

Tytułem: Darowizna GrenadaJeśli pragniesz podarować fant na bazarek, odezwij się do nas:Prosimy, udostępnij apel Grenady.

Zaopiekujmy się nią wspólnymi siłami!

81 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

2 comentarios


Invitado
20 may

Pomagam! ⭐️

Me gusta
Contestando a

DZIĘKUJEMY!💖

Me gusta
bottom of page