sob., 01 cze

01 cze 2024, 10:00 – 02 cze 2024, 16:00

Lubaszowa, Lubaszowa 58, 33-172 Lubaszowa

O wydarzeniu

Zmysły to my. Poznajemy dzięki nim świat, możemy doświadczać życia w całym bogactwie doznań: wzrokowych, słuchowych, węchowych, dotykowych czy smakowych. A jak to jest z końmi? Które zmysły są dla Nich najważniejsze, jak z nich korzystają, czym różnią się od nas, a gdzie są nasze podobieństwa? Czy możemy wykorzystać wiedzę o zmysłach koni aby lepiej dbać o Ich dobrostan oraz budowanie z Nimi relacji? Jakimi sposobami, poprzez doznania sensoryczne, możemy wspierać Ich powrót do zdrowia fizycznego i emocjonalnego? Jak możemy używać naszych zmysłów aby lepiej konie rozumieć?

Zapraszamy Cię serdecznie na weekendowe warsztaty, na których podczas zajęć wykładowych oraz praktyk wśród koni, odpowiemy na te i inne pytania z Ich świata zmysłów. W zajęciach towarzyszyć nam będą otwarte na spotkania i współpracę z człowiekiem konie, podopieczni Fundacji „Iskierka”, na których utrzymanie zostanie przeznaczona część dochodu ze szkolenia.

PLAN WARSZTATÓW:

Wykłady i zajęcia praktyczne wśród koni z zakresu dobrostanu, Ich odbioru świata - zmysłowego oraz emocjonalnego. Wprowadzenie w metody komunikacji z końmi oraz umiejętne tworzenie przestrzeni do prowadzenia dialogu z Nimi. Zagłębimy się także w temat koregulacji i jej wykorzystania w naszej codzienności z końmi.

Podstawy pracy z aromaterapią (olejkami eterycznymi) z końmi - poznasz zasady BHP bezpiecznego i skutecznego wykorzystania aromatów w kontekście pracy behawioralnej, jak również wsparcia zdrowia swojego konia, poznasz działanie kilkunastu olejków eterycznych o działaniu przeciwlękowym, podnoszącym nastrój, przeciwbólowym, przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Dowiesz się, jak z pomocą olejków, na podstawie oferowania ich, a nie narzucania wesprzeć funkcjonowanie układu pokarmowego, nerwowego i oddechowego swojego konia.

Bufet ziołowy - w tym bloku skupimy się na przedstawieniu kilkunastu ziół, które możesz zaoferować swojemu koniowi w momencie, gdy wykazuje on objawy związane z zaburzeniem w układzie pokarmowym i oddechowym. Twój koń wie najlepiej, dlatego jedyne, co musisz zrobić to przygotować dla niego poznane zioła i pozwolić mu samodzielnie skorzystać z tych, których na dany moment potrzebuje najbardziej.

Kiedy?

Weekend, 1-2 czerwca 2024

Gdzie?

Siedziba Fundacji „Iskierka”

Lubaszowa 58, 33-172 Siedliska

Dla kogo?

Dla opiekunów koni.

Dla miłośników koni.

Dla osób, którym konie są bliskie sercu i które pragną zyskać inne, bliższe spojrzenie na nie :)

O PROWADZĄCYCH:

Ewelina Haraf

Od dzieciństwa zakochana w zwierzętach i Nimi zafascynowana. 20 lat temu rozpoczęła swoją przygodę z końmi, która kompletnie odmieniła jej życie. Ukończyła zootechnikę ze specjalnością hodowla i użytkowanie koni (na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie), a także behawiorystykę zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Z zawodu jest również techniczką weterynarii, instruktorką jazdy konnej i hipoterapii, dogoterapeutką, przewodniczką psa pracującego oraz leśną przewodniczką. Posiada certyfikację komunikatorki i terapeutki energetycznej zwierząt oraz terapeutki reiki. Prezes i serce Fundacji „Iskierka”. Aktualnie także studentka psychologii. Wierzy, że naszymi największymi nauczycielami są Dzieci i Zwierzęta. Z radością Ich obserwuje, towarzyszy Im i czerpie z Ich mądrości. Dobre i głębokie relacje uważa za podstawę spełnionego życia.

Zuzanna Rybarczyk

Integralna behawiorystka psów. Założycielka projektu Psiaki w Zen - Tu i Teraz, promującego holistyczne podejście do terapii i życia z psem łączącego podejście behawioralne z terapiami komplementarnymi z zakresu medycyny chińskiej, Tellington TTouch, akupresury, fitoterapii, holistycznej aromaterapii i muzykoterapii. W swojej pracy zwraca ogromną wagę na wpływ emocji opiekuna na zachowanie psa i ich niezaprzeczalne połączenie. Pierwsza w Polsce certyfikowana trenerka metod Tellington TTouch i PsychAromatica. Autorka artykułów i kursów dla czasopisma "Pies z Charakterem" oraz redakcji Animal Expert. Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe w pracy z przedstawionymi na warsztacie terapiami zgłębia intensywnie od 2017, ucząc się od specjalistów na całym świecie. Współzałożycielka ośrodka terapeutycznego i wypoczynkowego dla opiekunów z psami, Zakątka Transformacji – Gospodarstwa w Harmonii z Naturą w Beskidzie Niskim.

Więcej informacji o Zuzie znajdziesz >>> TUTAJ

Koszt warsztatów:

W cenę wliczone przerwy kawowe.

Na zakończenie warsztatów otwieramy przed Tobą także możliwość na wykonanie sesji fotograficznej z fundacyjnymi końmi. Nasza fotografka z wrażliwością i czułością zapisze Twoje piękne wspomnienia na pamiątkowych fotografiach.

Jej portfolio znajdziesz >>> TUTAJ

Sesja fotograficzna - 190 zł  | trzy autorskie fotografie

Bilety

• Bilet na warsztaty

W cenę wliczone przerwy kawowe.

Suma