top of page

Kim jest "trudny" pies


Czary pies stojący pod słońce na zielonej łące.

Mój pies jest "trudny", myślisz tak czasami? Może nawet często? A "trudny pies", to znaczy jaki? Szczeka na inne psy? Ciągnie na smyczy? Rzuca się? Gryzie? Wyje i niszczy pozostawiony sam w domu? Ucieka? Nie słucha? Co sprawia, że na myśl o psie przychodzi Ci słowo "trudny"?


Łatwo jest przykleić psu łatkę, dużo trudniej ją później odkleić. Dlatego postaraj się spojrzeć na swojego psiaka innym okiem...

Zacznij od początku. Zastanów się, czy to Twój pies jest "trudny", czy może jednak mierzy się z trudnościami tak, jak potrafi najlepiej. Próbuje sobie poradzić, sięgając po strategie i metody, które dla nas, ludzi, bywają mocno niezrozumiałe (Bo jak to, przecież biegnie do innych psów, więc jak może się ich bać? Merdał ogonem, po czym ugryzł... A to tylko dwa przykłady ;)). Ale ten pies jeszcze próbuje. Może nawet walczy o siebie.


I może jest przy tym nawet całkiem "nietrudnym" w obsłudze psem, tylko troszkę pogubiliście się w rozumieniu siebie nawzajem. Może potrzebuje więcej wsparcia, podpowiedzi, jak sobie radzić z tym, co sprawia, że jego zachowanie jest niepokojące czy męczące?


Życie z psem, który boryka się z problemami jest uciążliwe, bywa bardzo ciężkie, męczące, okraszone łzami rozpaczy. Znamy to z własnego podwórka, znamy z historii, jakimi dzielą się nasi znajomi, przyjaciele oraz psi opiekunowie, którym pomagamy. Ale znamy też tą lepszą stronę, punkt w którym szukasz dla "trudnego" psa pomocy i trafiasz w dobre ręce. Ręce ludzi pracujących z psami, którzy chcą tego psa zrozumieć i Wam pomóc, którym nieobca jest etyka bezpiecznej pracy z psem, nie sięgają po rozwiązania siłowe, czy awersję.


Pamiętaj, nigdy nie jest zbyt źle lub zbyt późno, aby zacząć z Twoim psem pracę! Nie trać nadziei, szukaj pomocy, nie jesteś sam(a) 💚
- - -

Jeśli pragniesz lepiej poznać swojego psiego przyjaciela, zacząć Go rozumieć, wiedzieć, jak Go wspierać w trudnościach, jak wspólnie radzić sobie z tym, co wydaje się dziś problemem nie do pokonania, zapraszamy Cię wraz z Twoim psiakiem na wyjątkowe warsztaty z Olą Zawadzką-Glinką, behawiorystką zwierząt towarzyszących, słynącą z tego, że psy i ich opiekunów "odczarowuje". Najbliższe z Nią spotkanie wypada 21-23 lipca i mamy na nie ostatnie wolne miejsca :)


Jeśli zaś termin warsztatów nie jest dla Ciebie dogodny, daj znać z czym się mierzycie z Twoim psiakiem, od czerwca prowadzimy program psich konsultacji Z psem do pary, w którym nasza Ewelina, behawiorystka zwierząt, dogoterapeutka, przewodniczka psa pracującego, komunikatorka zwierzęca oraz Martyna, trenerka psów, certyfikowana opiekunka zwierząt domowych i instruktorka prewencji pogryzień w duecie spotykają się z Tobą, Twoim psem i Waszymi trudnościami.
57 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page