top of page

Przez zmysły do serca koni - relacja z warsztatówPoczątkiem czerwca odbyły się w naszej Fundacji warsztaty we współpracy z Zuzanną Rybarczyk, Przez zmysły do serca koni.


Wydarzenie to było dla nas wszystkich niezwykle poruszające. Zagłebiliśmy się mocno w funkcjonowanie koni, pracę Ich zmysłów, dzięki czemu każdy z uczestników miał możliwość odkryć wiele sytuacji, w których wiedza z warsztatów i świadomość działania zmysłów koni, mogą mieć wpływ na obcowanie z Nimi.Zachowania koni, dzięki naszej pogłębionej świadomości, stawały się jasne, logiczne i zrozumiałe. A to właśnie tworzy bazę, na której najpiękniej opierać budowanie relacji - zrozumienie i szacunek.


Zrozumienie i szacunek to baza budowania relacji.

Podczas warsztatów spędziliśmy cudowne chwile w otoczeniu koni, muzykując, siedząc z nimi na łące w kręgu, delektując się śpiewem okolicznych ptaków. Zachwycaliśmy się zainteresowaniem, jakim obdarzały nas konie, obserwowaliśmy jak niezwykle wrażliwe i ciekawskie są to zwierzęta.Blok o ziołach i olejkach, poprowadzony przez Zuzę, pozwolił nam jeszcze lepiej poznać konie, rzucić nowe światło na to, czego potrzebują, co jest dla nich dobre i konieczne dokładnie w tym czasie. Dowiedzieliśmy się, jak je wspierać w zgodzie z nimi i pełnej dobrowolności.


Pozostawiając Im przestrzeń na samodzielne decyzje, widzieliśmy, jak chętne są do współudziału w zajęciach. Konie wręcz ustawiały się w kolejce, czekając na swój czas z ziołami :)


Warsztaty były wyjątkowo pięknym czasem. Dla nas i dla koni. Z niecierpliwoscią czekamy na kolejna edycję!18 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page