top of page

Myślisz o pracy z psem?Obierając kurs w stronę edukacji, naszym celem było stworzenie szkoleń, które ofiarują kursantom rzetelną i etyczną wiedzę. Dlatego też, do stworzenia naszego kolejnego kursu zawodowego, KYNOEDUKATOR, zaprosiliśmy dwie behawiorystki i trenerki - Aleksandrę Zawadzką-Glinkę i Martynę Zgłobisz, które bazują na ogromnie nam bliskich zasadach życia z psem: zrozumieniem i zaspokojeniem jego indywidualnych potrzeb, pracą z psami opartą na czytelnej komunikacji i budowaniu dobrej relacji.


Być może jesteś osobą, która rozważa lub marzy o pracy z psami. Być może właśnie kynoedukacja to ścieżka dla Ciebie? :)


Czym jest kynoedukacja?

Kynoedukacja to szeroko rozumiana nauka o psach: ich naturze, potrzebach, zachowaniach oraz relacjach, jakie my, ludzie, nawiązujemy z Nimi. To także, a może przede wszystkim, dbanie o bezpieczeństwo, lepsze zrozumienie i wzajemny szacunek na linii pies-człowiek, których tak często brakuje w codziennych kontaktach z psami, a co skutkuje rozlicznymi problemami, m.in. występowaniem problematycznych zachowań u psa, jak np. zachowania agresywne, czy wynikającymi z niewiedzy zaniedbaniami w opiece nad zwierzęciem. 

 

Kynoedukator dba o kreowanie odpowiednich nawyków, dzięki którym nasze kontakty z tymi wspaniałymi zwierzętami stają się bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla obu stron.


Nasz kurs zawodowy przygotuje Cię do pracy kynoedukatora, nauczyciela prowadzącego zajęcia o psach, uczącego, jak Je traktować, jak się Nimi opiekować, jak otaczać Je optymalną opieką, rozumieć Ich zachowania i zapobiegać występowaniu zachowaniom niebezpiecznym.


Jeśli zaś pragniesz aby Twój pies asystował Ci w zajęciach: terapeutycznych, edukacyjnych czy rozwojowych, pomożemy Ci odpowiednio się z Nim do tego przygotować: od organizacji po wybór właściwych i bezpiecznych dla Twojego pupila formatów zajęć.


Nasz kurs zawodowy wyposaży Cię w wiedzę oraz umiejętności niezbędne do etycznego i bezpiecznego prowadzenia zajęć kynoedukacyjnych, pozwoli na poszerzenie Twojej oferty o kierowane do różnych grup docelowych zajęcia edukacyjne o psach oraz zajęcia edukacyjne, rozwojowe oraz terapeutyczne w asyście odpowiednio przygotowanego psa.


Ten kurs jest dla Ciebie jeśli:

  • Pragniesz prowadzić zajęcia edukacyjne.

  • Chcesz szerzyć etyczną wiedzę o psach.

  • Zależy Ci na inspirowaniu dzieci, młodzież i dorosłych do lepszego rozumienia i szanowania psów.

  • Lubisz pracować z ludźmi i ze swoim psem. 

  • Pracujesz już z psami i pragniesz rozszerzyć zakres swojej oferty zajęciowej i edukacyjnej.

  • Jesteś dogoterapeut(k)ą, pragnącym/ą poszerzyć swoje kompetencje, zgłębić wiedzę o procesach prowadzenia i trzymania grupy. 

  • Pracujesz jako psycholog/żka, psychoterapeut(k)a, terapeut(k)a lub pedagog/żka i chcesz w sposób etyczny i nieprzekraczający granic psa włączyć jego asystę w czasie prowadzonych przez siebie zajęć. 


Serdecznie Cię zapraszamy do udziału, jeśli czujesz, że ścieżka kynoedukacji może być Twoją drogą :)
7 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page