top of page

Konie, studentki i... nietoperze, czyli niezwykła wizyta w naszej FundacjiW minioną niedzielę mieliśmy absolutną przyjemność gościć w naszej Fundacji Studentki I roku Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z UJ. Studentkom towarzyszył Dr Łukasz Hajduk, którego poznaliśmy dzięki naszemu dobremu duchowi, Piotrowi Firlejowi z Krainy Podkowca (koniecznie zajrzyjcie na stronę projektu Kraina Podkowca!).


Motywem przewodnim naszego spotkania były emocje i relacje, które przedstawialiśmy przez pryzmat koni, ukazując, jak wiele możemy od Nich uczyć się i jak wiele z Ich zachowań i odczuć możemy przełożyć na nasze ludzkie relacje, szczególnie te, które budujemy z dziećmi; a także, jak ogromnie ważne jest nasze świadome i etyczne podejście do pracy z istotami, tak od nas zależnymi, jak zwierzęta i dzieci.


Po części wykładowej, dzielnie stawiając czoła siąpiącemu przez całą niedzielę deszczowi, wybraliśmy się na spotkanie z naszymi końmi, zapoznać z tymi z Nich, które będą miały ochotę poznać naszych gości, wszak dobrowolność w nawiązywaniu relacji to jeden z filarów ich zdrowego budowania :) Oczywiście nasze ciekawskie hucuły oraz dwójka najstarszych podopiecznych: Czereśnia i Topaz, nie zawiedli.


Od Krainy Podkowca otrzymaliśmy także fantastyczne budki dla nietoperzy, które zawiesimy w okolicy, aby zaprosić te ogromnie pożyteczne ssaki do bezpiecznego przebywania obok nas :)


Mamy ogromną nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się w tak wspaniałym gronie i będziemy mogli poruszać równie ważne tematy.

18 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page