top of page

Horses camp - słuchając koniZapraszam Was na wyjątkowe spotkanie z końmi i o koniach!


Będzie dużo rzetelnej wiedzy o tym jak i dlaczego konie postrzegają świat. Jak możemy pomagać Im radzić sobie w trudnych sytuacjach. Jakimi metodami możemy uczyć Je nowych rzeczy i jakie są ich plusy i minusy. Porozmawiamy też o tym jak ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie koni mają warunki w jakich żyją, a także Ich fizyczne i psychiczne samopoczucie. Pokażemy Wam jakimi technikami możemy konie wspierać i samemu pewne rzeczy sprawdzać.


To wszystko będzie oczywiście uzupełnione czasem wśród koni, bo najlepiej uczymy się przecież przez samodzielne doświadczanie!


Popracujemy także nad sobą i naszymi przekonaniami, bo bezpośrednio przekłada się to na nasze funkcjonowanie z końmi. Przyjrzymy się schematom i ograniczeniom jakie na siebie nakładamy i zastanowimy jak to może wpływać na naszą pracę ze zwierzętami. Więź jaka łączy nas z naszymi zwierzętami jest niesamowita i na ewentualne problemy zwierzęcia nie możemy patrzeć w oderwaniu od nas samych.

Ta wiedza i praktyczne umiejętności to absolutny "must have", jeśli chcemy świadomie i etycznie pracować z końmi. Doświadczycie tego wszystkiego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni pełnej szczęśliwych zwierząt, które mogą pokazać nam najwięcej, także o nas samych. Musimy tylko nauczyć się świadomie patrzeć i słuchać.


Horses camp to idealne wprowadzenie do tematu dla wszystkich, którzy marzą o zostaniu końskimi behawiorystami.

W czasie campu będzie także czas na pyszne jedzenie, spacery leśnymi ścieżkami, rozmowy o wszystkim co przyjdzie Wam do głowy i oczywiście nielimitowane bycie z końmi.


Kto poprowadzi dla Was camp?

Ewelina Haraf - Od dzieciństwa zakochana w zwierzętach i Nimi zafascynowana. 20 lat temu rozpoczęła swoją przygodę z końmi, która kompletnie odmieniła Jej życie. Ukończyła zootechnikę ze specjalnością hodowla i użytkowanie koni (na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie), a także behawiorystykę zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Z zawodu jest również technikiem weterynarii, instruktorem jazdy konnej i hipoterapii, dogoterapeutą i przewodnikiem psa pracującego, a ponadto leśną przewodniczką:) Jest też certyfikowanym komunikatorem i terapeutą energetycznym zwierząt oraz terapeutą reiki. Aktualnie także studentka psychologii. Od blisko 15 lat nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych warsztatach i seminariach z polskimi i światowej klasy specjalistami (m.in. dr Jenifer Zeligs, Manolo Mendezem, Elsą Sinclair, Rachaël Draaismą, Michele Minunno, Katariną Lundgren, Alexą Caprą, Turid Rugaas, Moniką Damec, Pauliną Ferdek, Natalią Jasicką-Krugiołką). W swoich kontaktach i działaniach z końmi przeszła naprawdę długą drogę (od 13 lat towarzyszy Jej w tym ukochany Topaz). Robiła różne rzeczy, dzięki czemu może aktualnie czerpać z bogatego doświadczenia i mieć pewność, że idzie drogą, która zawsze Ją z Serca wołała i która poparta jest rzetelną wiedzą. Uwielbia obserwować zwierzęta, a także być z Nimi w poczuciu obustronnej dobrowolności. Uważa Ich za swoich wielkich Nauczycieli i Przyjaciół. Od lat zafascynowana zwierzęcą psychiką i wpływem jaki kontakt z Naturą lub jego niedostatek może mieć na nasze życie. Z największą przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i uczy innych o tym jak wspaniałymi Istotami są zwierzęta.


Piotr Haraf - człowiek o niebywałym czuciu. Na co dzień zajmuje się kopytami, co jest Jego wielką pasją (nieustannie poszerza swoją wiedzę w tym zakresie). Uważa, że na konie zawsze należy patrzeć całościowo, bo przecież wszystko w ciele i psychice jest ze sobą powiązane. Dlatego zajmuje się także terapią czaszkowo-krzyżową, która pozwala Mu wspierać zwierzęta i ludzi w powracaniu do równowagi Na co dzień doświadcza i obserwuje jak bardzo nasze emocje wpływają na zwierzęta i ile spraw udaje się łatwo rozwiązać, jeśli nauczymy się radzić sobie ze swoimi reakcjami. Z wykształcenia technik weterynarii, terapeuta czaszkowo-krzyżowy, leśny przewodnik i edukator przyrodniczy.


Gdzie się spotkamy? W Fundacji "Iskierka", czyli w bezpiecznej przystani dla wielu zwierząt - w tym stabilnego stada 19 koni, które są otwarte na współpracę z Ludźmi i chętnie wchodzą z Nimi w interakcje.

Zapraszamy osoby od 15 roku życia.


Koszt: 1300 zł - gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 500 zł. W cenie wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne, przerwy kawowe z przekąskami oraz obiady. Ewentualne noclegi, śniadania i kolacje płatne dodatkowo.

Istnieje także możliwość umówienia się na sesję terapii czaszkowo-krzyżowej.


Zapisy: fundacjaiskierka@wp.pl | 509 254 933

22 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Bình luận


bottom of page